Ludzkie oko jest jednym z najważniejszych narządów zmysłów, który dostarcza blisko 80 proc. informacji o otoczeniu. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i systematyczne badanie jego stanu. Narząd wzroku należy kontrolować przynajmniej raz w roku odwiedzając okulistę, a nie tylko zakłady optyczne, w których zamawiamy okulary.


Ma to związek z koniecznością obserwacji ewentualnego postępu chorób, które mogą się pojawić w miarę upływu lat, a nie wymagają jeszcze zabiegu operacyjnego jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienie plamki. Im wcześniej takie schorzenia zostaną zdiagnozowane, tym łatwiej będzie można ustalić plan działania, aby chronić wzrok. Bo jak powszechnie wiadomo profilaktyka jest znacznie tańsza od leczenia.

Zapraszamy seniorów oraz mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne na otwarte wykłady o objawach, czynnikach ryzyka oraz sposobach leczenia zaćmy, która może rozwijać się powoli przez bardzo długi czas, przez co nie każdy odpowiednio szybko potrafi dostrzec jej symptomy.

7. lutego zarówno o godzinie 12:00 oraz 17:00, zapraszamy na otwarty wykład zarówno seniorów, których to schorzenie najczęściej dotyczy, ale również osoby przed 60. rokiem życia, aby dowiedzieć się więcej na temat zagrożenia dla tak ważnego zmysłu jakim jest nasz wzrok.

Do zobaczenia!