OKO na Seniorów – Pamięć – wykład

Przecież na 100% odkładałem klucze tutaj! Co ja miałem kupić? Czy brałam już dzisiaj te leki?

Zapominanie, nasz chleb powszedni, bez względu na wiek. Niektórzy mówią, że czasami lepiej zapomnieć, bo wtedy żyje się lżej, może i jest to prawda, szczególnie gdy przydarza się coś nieprzyjemnego. Kiedy zapominanie jest normatywne, a kiedy może być objawem, sygnałem do szukania przyczyny neurologicznej? Na te pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi już w marcu, podczas wykładu i indywidualnych badań, które będą przeprowadzone przez specjalistę rehabilitacji funkcji poznawczych Igę Malinowską pedagoga-gerontologa.
Serdecznie zapraszamy seniorów i wszystkie chętne osoby, które chcą zdobyć nowe informacje by być może w przyszłości pomóc bliskim lub sobie. Zaopiekujmy się sobą, warto skorzystać z tej bezpłatnej oferty realizowanej w Pałacu Jankowice przez Tarnowskie Centrum Senioralne.

3 marca od godz. 16.00 do 19.00 zapraszamy na wykład pt.: „Zaburzenia poznawcze”.
Będzie to spora dawka kluczowych wiadomości na temat zaburzeń otępiennych, form pomocy i wsparcia. Nie zabraknie praktyki, zaprezentowane zostanie zadanie mające na celu pokazanie różnorodnych metod ćwiczenia pamięci.

Ewa Jańczak
Pałac Jankowice